Gorzycka Perła 2018

W dniu 11 października 2018 r. poseł Teresa Glenc uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia tytułu honorowego „GORZYCKA PERŁA”. Tradycyjnie uroczystość została połączona z wręczeniem Nagród Gminy Gorzyce w dziedzinie kultury i sportu. Tegorocznym laureatem tytułu „Gorzycka Perła” jest dr hab. prof. UŚ Izabella Zielecka – Panek. Nagrodę II stopnia uzyskał ks. dr Bernard Rak, a nagrodę  III stopnia przyznano zespołowi „Bluszcz”.

Nagrodę I stopnia, w dziedzinie sportu otrzymali:

  • Szymon Siedlaczek – nagroda za zajęcie 5 miejsca w Pucharze Świataw Ju Jistu w Podgoricy, zawody rangi Mistrzostw Świata,
  • Wiktoria Erban – nagroda za udział w Mistrzostwach Świata w kategorii show dance Duos Children, Riesa (Niemcy)
  • Julia Wolny – nagroda za udział w Mistrzostwach Świata w stylach show dance – Riesa (Niemcy),
  • Julia Skrodzka – nagroda za udział w Mistrzostwach Świata w stylach show dance – Riesa (Niemcy),
  • Karolina Banek, Julia Staszewska – nagroda za udział na Mistrzostwach Świata w kategorii show dane Duos Championships w Riesie (Niemcy),
  • Antonina Swoboda – nagroda za udział w Mistrzostwach Europy w stylu Jazz Dance Duos Formation, kategoria juniorzy – Praga Czechy -nagroda zespołowa.

Nagrodę II stopnia uzyskali:

  • Krzysztof Pośpiech – nagroda  za zajęcie 1 miejsce podczas XXI Otwartego Pucharu Polski w Wushu w kategorii Qingda senior 85 kg o randze Mistrzostw Polski,
  • Alicja Cojg nagroda za zajęcie 3 miejsca na Krajowych Mistrzostwach Polski w grupie wiekowej Mini Kids w kategorii Show Dance Solo Female,
  • Mateusz Zając nagroda za zajęcie 5 miejsca w pływaniu na Letnich Mistrzostwach Polski juniorów w kategorii 15 lat w konkurencji 200 m stylem grzbietowym oraz 7 miejsce w konkurencji 50 i 100 m stylem grzbietowym,
  • Maciej Kołoczek nagroda za zajęcie 6 miejsca w szachach w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli, kategoria Ponadgimnazjalna chłopcy,
  • Kamil Sowa, otrzymuje nagrodę który wraz z partnerką Izabelą Kolarczyk zdobył V miejsce i awans do klasy tanecznej „A” w turnieju Tańca Towarzyskiego w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar im. Profesora Mariana Wieczystego mającego rangę Mistrzostw Polski w kategorii powyżej 15 B Standard,
  • Jakub Cnota, wraz z partnerką Wiktorią Gensty zdobył II miejsce i awans do klasy tanecznej „E” w turnieju Tańca Towarzyskiego w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar im. Profesora Mariana Wieczystego mającego rangę Mistrzostw Polski w kombinacji Standard – Latin kategorii 14 – 15 F.

Nagrodę III stopnia otrzymali:

  • Szymon Stoszek otrzymuje nagrodę za zajęcie 3 miejsca na Mistrzostwach Śląska w pływaniu w kategorii 50, 200 i 400m stylem dowolnym,
  • Gracjan Rus otrzymuje nagrodę za zajęcie 3 miejsca w finałach: drążek i kółka podczas indywidualnych Mistrzostw Śląska w gimnastyce sportowej mężczyzn oraz zajęcia IV miejsca podczas drużynowych Mistrzostw Polski,
  • Szymon Nachlik otrzymuje nagrodę  za zajęcie 2 miejsca w pływaniu na Mistrzostwach Śląska juniorów w kategorii 15 lat w konkurencji 200 m stylem motylkowym,
  • Agata Adamczyk otrzymuje nagrodę za zajęcie 3 miejsce w pływaniu na Mistrzostwach Śląska juniorów w kategorii 16-18 lat w konkurencji 800 m stylem dowolnym,
  • Dominik Myszi otrzymuje nagrodę za zajęcie I miejsca na Drużynowych Mistrzostwach Śląska w gimnastyce sportowej mężczyzn w klasie młodzieżowej W tegorocznej edycji przyznano również wyróżnienia, zawodnikom, trenerom i innym osobom wyróżniającym się w działalności sportowej posiadającym miejsce zamieszkanie na terenie gminy Gorzyce.

Wyróżnienia otrzymali także:

  • Marek Ciuraj – trener LKS Polonia Łaziska, posiada stopień mistrzowski 1 Dan czyli czarny pas w Judo, pod jego opieką trenuje 25 zawodników, przyczynił się do wysokich osiągnięć wielu zawodników, m.in. Szymona Siedlaczka,
  • Rafał Klyszcz – uczestnik II międzynarodowych zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa i w Cieszyńskim Mitingu,
  • Viktoria Mlaś – uczestniczka VIII  międzynarodowego mitingu pływackiego,
  • Zofia Blanik  – uczestniczka II międzynarodowych zawodów pływackich o puchar Burmistrza Andrychowa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *