Zwolnienie z PIT alimentów dla osób dorosłych. Odpowiedź na interpelację poseł Teresy Glenc

W Systemie Informacyjnym Sejmu pojawiła się odpowiedź na złożoną przez poseł Teresę Glenc interpelację, dotyczącą opodatkowania podatkiem dochodowym alimentów dla osób dorosłych. Obecnie takiemu opodatkowaniu podlegają alimenty powyżej kwoty 700 zł. Poseł Teresa Glenc w swojej interpelacji zwróciła się do Ministerstwa Finansów z prośbą o analizę możliwości wprowadzenia regulacji znoszącej obowiązek opodatkowania tych alimentów.

W odpowiedzi czytamy m.in., że: „(…) interpelacja stanowi ważny sygnał oczekiwań społecznych dotyczących kwoty wolnego od podatku świadczenia alimentacyjnego. Ponieważ kwota wynosząca 700 zł nie była zmieniana od początku obowiązywania zwolnienia, uprzejmie informuję, że Ministerstwo Finansów podejmie prace analityczne, nad zasadnością jej zmiany, mając na uwadze zwiększoną średnią kwotę zasądzanych obecnie alimentów na rzecz byłych małżonków.”

Pełny tekst interpelacji i odpowiedzi można znaleźć na stronie: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=13294

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *