Rządowe wsparcie dla lokalnych inwestycji – uruchamiamy „Tarczę dla Samorządów”

Gminy i powiaty otrzymają dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji. „Tarcza dla Samorządów” warta będzie w skali całego kraju nawet 6 miliardów złotych.
Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, a także inne działania podejmowane w naszych Małych Ojczyznach.

Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów – bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcia dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji. Rozpoczęcie naboru wniosków będzie miało miejsce na początku sierpnia. Pieniądze nie muszą być wykorzystane w 2020 roku – nie trzeba będzie ich zwracać.

Na Fundusz Inwestycji Samorządowych składają się dwa tzw. portfele – gminny (wsparcie dla jednostek na szczeblu gminy) i powiatowy (wsparcie dla jednostek na szczeblu powiatu). Poniżej przedstawiono kwoty, jakie będą mogły otrzymać samorządy w naszym regionie.

Portfel gminny:

 

Portfel powiatowy:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *